четвъртък, септември 11, 2008

Най-готината обява за работа

Преди минути видях най-готината обява за работа, която някога съм чел!!! Просто получих троен оргазъм като стигнах до частта са бирата! :D

Здравей,

ние сме няколко съвсем нормални програмисти и си търсим нов колега, който да ни помага по VBox7.com.

Обичаме си работата защото, работим върху нещо голямо и :
  • имаме няколко шкафа със сървъри (>150 cores & >50 Тicon_cool.gif
  • правим милиони импресии на ден
  • сервираме трафик в гигабити
  • имаме доста натоварени MySQL сървъри (500 заявки/сек е в реда на нещата)
  • имаме добър сисадмин, който да оправя нещата icon_smile.gif
  • имаме си човек за HTML кодинг (йее...интерфейсите идват готови в HTML)
  • всеки ден изникват нови интересни неща, които почти никъде другаде в България не можеш да научиш
Освен това всеки програмист при нас получава:
  • отделна стая с истински стени, врата и диванче за подремване (за да може всеки да работи на спокойствие)
  • огрооомно бюро (метър на два)
  • хубав стол, който се настройва във всички посоки
  • два 20.1" монитора DELL
  • стартова заплата минимум 1500 лв. (може и повече)
Също така при нас:
  • нямаме работно време (т.е. можем да се наспиваме)
  • работим само по един проект
  • студената бира в хладилника е за сметка на фирмата (също така и разни други работи)
  • сме част от холандския холдинг Sanoma (т.е. трудно можем да фалираме)
Затова, ако
  • обичаш да програмираш
  • добре разбираш PHP, МySQL и JavaScript и имаш няколко проекта зад гърба си
  • имаш желание да учиш нови неща и да работиш от сърце
пиши смело едно писмо до team@vbox7.com с линкове към твои проекти.

Не, няма нужда от снимка, референтен номер, ДНК-анализ, мотивационно ... и подобни простотии icon_smile.gif
Предложението ние е за постоянна работа и е безсрочно.

Поздрави,
Слави, Павел и Мартин

Хванати в изневяра или Cheaters по ганьовски


Започнах да гледам наскоро сериите на "Хванати в изневяра", новото шоу по Диема, което се явява далечен братовчед на американското Cheaters.
Уникално шоу, уникални куриози, много се смях, ама много. Просто в какви ситуации ги хващат изневеряващите, какви простотии правят, не е истина просто!
Примерно мъж хванат да изневерява с жената на друг, задава съмсем спокойно въпроса:
"Къф си ти че да ми прекъсваш секса, уе !" :D
Или пък жена духа на някакъв пич, след малко отива и целува мъжа си.
До тук с еуфорията и гърчовете от неистов кикот.
В третия епизод споменаха някакъв "ъндърграунд фотограф" - Васил Веждев. Реших да видя какво снима тоя човечец. Еми не мога, Google не е чувал за него. А аз от опит знам, че ако Google не е чувал за някого той не съществува.
В блога на dzver пък казват, че бременната филоложка от първия епизод миналата година завършила НАТФИЗ.
В първия епизод мутрата-адвокат Станислав Стоименов не фигурира в регистъра . Следователно няма такъв адвокат от София.
Все едно гледам ОКНА, но малко по-добре режисиран вариант.
Аз ще продължавам да го гледам, може да е идиотско, да е нагласено, но е забавно. :D

сряда, септември 10, 2008

Как да бъдем готини в MySpace

Това, което следва е до-голяма степен циничната ми и шовинистична представа за MySpace. Ако сте някаква луда феминистка или имате самоуважение просто не го четете.

Имам профил в MySpace от няколко години, но днес за първи път седнах и започнах да браузвам и да "търся мацки".
btw, намерих бългаски фенски профил на Tokio Hotel!! Абе хора, стегнете се малко ! Това нещо дето пее още не мога да разбера момче ли е момиче ли е ? И аз да слушах такава музика и на мене щеше да ми иде да се самоубия. Ох, сърбят ме вените ! :D

Та... Да се върнем на мацките. Значи пускаме един search term да ни вади куцо, кьораво и сакато от България между 18-19 години. Те и без това с тия наркотици на 20 вече изглеждат като Ozzy Ozbourn. Някои изводи и препоръки:
1. Скъпи кифли, толкова ли нямате една свястна снимка ? Photoshop-а може много неща, ама то поне да можехте да го ползвате като хората.
2. Тия девойки масово пускат снимки от огледалото ! Бива ли такова нещо ба джанъм ? Ако няма кой да те снима, обади се, аз ще те снимам ама недей се излага така.
3. Доколкото разбрах колкото ти е по-шарен профила, колкото повече флаш има и колкото повече неща се мърдат едновременно, толкова си по-готин. Еми така де....
4. Особено много ми допада някква девойка метър и 20 с шини да си наблъска на профила неккъф генгста рап. Чувствам, че истинската й гето същност иска да изплува.
5. Обичам готик мацки, ама с много грим, кожени гащи и да има кръв капеща от рози навсякъде. По възможност снимка на Дани Филт със сърчица. Трогателно!
6. Булка, искам още снимки от твоя бал, ама от ония дето си си натикала телесата в тесна рокличка и всичко прелива навън ! Прати ми още на private !
7. Обичам хора с идиотски никове от типа на id10t, които си сложили няккви братоубийствени бунтаски снимки, оплюващи капитализма. А така!!! Бъди riot starter. Baaaad boy! Troublemaker ! Misfit !

Те така... Правете си изводите. Ако съм ви обидил с нещо... не ми пука особено :D

PS. Споделих с един приятел написаното и изразих опасения, че вероятно съм бил прекалено груб. Ето го и неговия отговор, нецензуриран и нередактиран :D

[01:27:54] Stonerd каза: az da ti kaja
[01:28:00] Stonerd каза: sum suglasen :D
[01:28:14] Stonerd каза: ma ima o6te edin tip macki
[01:28:21] Stonerd каза: koito se snimali po pra6ki naguzeni
[01:28:33] Stonerd каза: i si otvorili putacite
[01:29:44] Stonerd каза: i pi6at ne6ta ot sorta na "ne sum kurva" "lubovta s pari ne se kupuva" "I pOdObNi MuDrOsTi s malka i golqma bukva :D

петък, септември 05, 2008

Странният сървис ##Id_string1.6844f930_1628_4223_B5CC_5BB94B879762##


Днес докато си бърниках из Windows-а забелязах, че е стартиран един доста странен сървис. Защо ми се стори странен? Ами представете си service, който се казва ##Id_string1.6844f930_1628_4223_B5CC_5BB94B879762## и няма никакво описание за него. Реших, че пак съм гепил някоя гадина и след кратка, но звучна псувня реших да проверя дали google е чувал за него.
Да, знае го! :)
Познайте от къде идва това ! От нашите приятели от Apple. Става въпрос за Bonjour, което и на мене не ми е особено ясно какво точно прави, но пък се инсталира заедно с Safari, iTunes, QuickTime и Apple updater.

Защо Apple се опитват да ти набутат всичките си продукти за Windows при положение, че ти е нужен примерно само Safari, е напълно различна тема на разговор.

Разбирам, че за Apple, света на Windows е относително нова територия и са свикнали да правят нещата по техния си начин, но бива ли така да се кръщава service ?
Стиви, съобразявай се малко ! :D

P.S. Извинявам се за кофти заглавието.

сряда, септември 03, 2008

Другите програмисти

Откакто 2-ри клас за първи път се докопах до компютър и започнах да го ръчкам не съм същия човек. То си се вижда, уча информатика, занимавам се (полу)професионално с програмиране, поддържам компютърен блог и т.н. Някакси винаги съм имал чувството, че това е нещото, което искам да правя, което ми е интересно и до известна степен ми се отдава. Втори клас едва ли съм имал идея колко получава един програмист, какво точно върши и какво се очаква от него, от пък знаех, че това искам да работя.
Когато преди 2 години започнах да ходя на олипмиади по информатика срещнах един друг тип програмисти, които в
началото не можех да разбера. Те си бяха странни от пръв поглед.
Всички знаете, че по-голяма част от програмистите по принцип са си особняци, странно облечени, със странни прически, говорят странни неща, на някакъв техен си странен език. Е да, ама не. Тия хора бяха доста изтупани, почти не говореха за програмиране и въобще не ми се вписваха в представата как трябва да изглежда един човек като тях :)
С течение на времето започнах да срещам още такива хора и май най-после разбрах каква е основната разлика между мен и тях – техните подбуди да се занимават с това са различни.
Те знаят, че ако са добри могат да получават доста над средния за страната доход и едиственото заради, което се занимават с това са парите. В по-голямата си част те са доста кадърни програмисти, но явно тази работа не им допада особено и я използват просто като начин да си осигурят средства за друго занимание.
Ще ви дам два прости примера. Няма да споменавам имена, те не са важни в случая.
Познавам един младеж, който е доста добър програмист, работи в сериозна фирма за добри пари, но той един ден ми каза, че единственото заради, което правел това било за да може да си изкара достатъчно пари за техника и да започне кариера като фотограф.
Друг мой познат работи като php developer, за да може да събере пари и да отвори автосервиз.
Лошо няма. Това е техния начин и техните разбирания за нещата.

Може да прозвучи банално, но на мен пари не ми трябват. Идеалната ми работа би била да пиша open source software за бира и пица. Това ми стига за да съм щастлив.
Не знам, може би не съм много амбициоцен тип. :)