понеделник, август 18, 2008

От кой отбор си ? - От Дунав Русе !!!

С малко закъснение ще разкажем какво стана тая събота на градския стадион в Русе - мачът "Дунав" Русе - "Миньор" Раднево.
В бруталната жега се придвижих до градския стадион и бях доста учуден от запътилата се към входа тълпа. Шалчета, фланелки, минерална вода, семки и всичко си е според традицията. Между другото същия циганин от моето детство продължава да продава семки вече сигурно 10-15 години. Ето това е фен. :)
Направихме една хубава опашка се заформи пред гишетата, а аз продължавах да се чудя колко много хора има на мач на отбор от "Б" група. Според официални данни хората са били 2000, но според мен бяха повечко. Като се има предвид, че стадиона побира 20 000 все още се намираха празни места, но публиката беше на доста добро ниво според мен :)
Мача започна доста добре. Дунавци откриха резултата след около 15 минути игра след стабилен домакински натиск. Публиката беше във възторг и всички с лека усмивка продължаваха да гледат мача, докато вратаря Филипов сякаш заспа на гол линията и пусна изключително смешен гол след далечен и слаб удар на футболист на Миньор. Пред мен някакъв разярен фен крещеше:
"Нали се е научил уе?!? К`во се е научил ? Белот да играе!"
След което се поуспокои, седна и продължи:
"Поне да беше някое младо момче, да го знаем, че не може ама да има шанс да се научи, пък тоя всеки път се дъни!"
Вратаря от доста време си има проблеми с феновете именно заради такива левашки прояви. Те го псуват, той показва средни пръсти, после се извинява ... Историята е дълга и не особенно нова за "Б" група. Публиката изтръпваше при всеки пас към него. Дори когато при един изключително лек далечен удар той улови топката се чуха възгласи "Браво !" и ръкопляскания.
След почивката нашите момчета се стегнаха и най-после показаха на какво са способни. Много хубава игра в центъра, атаки с едно докосване и много бързи контраатаки.
Нашият капитан Ивайло Кирилов след страхотно изпълнен пряк свободен удар, забоде топката в горния ляв ъгъл на вратата в 48-мата минута. Изключително красиво изпълнение, дори видния експерт Михаил Ацков предположи, че довечера ще го видим в ЕuroGoals по EuroSport. :)
Силната игра на сините доведе и до още едно попадение на Въргов, когото феновете наричат Замера. Тоя юноша бледен дойде от "Ботев" Пловдив и русенци възлагат големи надежди на него.
Треньора направи нещо изключително умно като направи смяна и печално известният вратар бе заменен с Калин Артакиев. Голяма част от публиката си отдъхна :)
След изпълнение на ъглов удар пред вратата се получи разбъркване и в навалицата миньорите успяха да върнат един гол в 89-тата минута.
Секунди по-късно резервата Владимир Каптиев разтреля противниковия вратар с прекрасен диагонален удар. Поредната радост за феновете.
Мача приключи с 4:2, футболистите се оттеглиха и благодариха на публиката.
Идвайте по-често на мачове, струва си, отбора има нужда от хора по трибуните, а ако продължават така, то наистина ще има какво да се види. Билетите са 1 лев за ученици, студенти и песнионери и 2 за всички останали. Едва ли ще обеднеете чак толкова :)
Следващия мач е в Калиакра. Не знам дали ще се организира някакво ходене с фен клуба, но аз мисля да отида.

П.П. Феновете бяха издигнали транспарант "18 години без А група - срам за Русе!". Наистина е срамно. Остава ни само да гледаме и да се надяваме.

П.П.2. В момента "Дунав" оглавява класирането в "Б" група с 6 точки, следван от Родопа, Берое и Локомотив с по 4.